9 stycznia 2020

Kronika

Kronika 2023/2024

Dzień Przedszkolaka 🧒🧒🧒

Dzień Przedszkolaka – ogólnopolskie święto najmłodszych podczas którego przypominamy jak ważne dla rozwoju psychofizycznego dziecka są lata spędzone w przedszkolu.
W tym roku inspiracją do działań, szczególnie ze starszymi dziećmi był projekt OMEPU pt. „ Przedszkolaki Powstańcom”. Przypomnieliśmy sobie kawałek historii naszego regionu, wybraliśmy się do pobliskiego lasku obejrzeć pozostałości fortyfikacji, wykonaliśmy pracę z wykorzystaniem pamiątkowej fotografii.
Mimo ważnej i poważnej tematyki było kolorowo, głośno i radośnie 🙂

 

Dzień kropki 🔴🟡🟢🔵

Za nami Międzynarodowy Dzień Kropki w którym szerzylismy wspólnie idee kreatywności, odwagi, nauki przez zabawę i wiary we własne możliwości:)

 

KRONIKA 2022/2023

Koncert letni 🌻🎶

Wesołe tańce i śpiew dzieci w naszym przedszkolu w ten gorący już letni dzień

 

Westernland nasza wycieczka 🚌

to było niezwykłe przeżycie-daleka podróż autokarem, zabawy w indiańskiej wiosce, szukanie złota i skarbu, przejazd dyliżansem i spotkanie z samym szeryfem. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Poznania.

Dzień dziecka na sportowo 👦👧

Spotkanie ze Strażą Miejską 🚓

Panie ze Straży Miejskiej przedstawiły ważne zagadnienia dotyczące naszego bezpieczeństwa na podstawie bajki o obcym.

Wycieczka do Palmiarni 🌴

W piękny majowy dzień odwiedziliśmy miejsce bardzo egzotyczne w naszym mieście.

 

Spotkanie z prawnikiem 📖

Dzieci poznały pracę prawnika. Z misiem Gustawem zgłębiały zawód adwokata.

 

Koncert 🎶

Dziś gościliśmy w naszym przedszkolu Filharmonię Pomysłów. To był wspaniały koncert z muzyką, tańcem i śpiewem.

Urodziny Pszczółek Grafika wektorowa Tort, Tort obrazy wektorowe | Depositphotos

20 kwietnia w ten dzień wyjątkowy obchodziliśmy urodziny Pszczółek. Był pyszny tort i wiele wspólnych zabaw w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Dzień czekolady 🫕

było słodko, wesoło i bardzo czekoladowo u Pszczółek

Wycieczka do lasu w Radojewie w poszukiwaniu zajączka 🐰

Podziękowanie za zbiórkę karmy 🐈

Spotkanie z policjantem👮‍♂️🚔

Pan policjant opowiadał dzieciom -jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach.

Warsztaty ekologiczne🗑🚮

Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów zapoznali nas z edukacją ekologiczną. Podczas zajęć odbyły się prelekcje na temat działalności Zakładu, prawidłowej segregacji i recyklingu odpadów oraz tematy związane z ekologią.

Spektakl teatralny 🎭

Grupa Artystyczna TEART przedstawiła dla dzieci przygody serca i rozumu. W spektaklu bohaterzy ci poruszają ważne i trudne tematy. Serce – uczuciowe, czuje wszystko nad\wyraz, Rozum – analityczny, logicznie podchodzi do każdego tematu. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie.

Balik karnawałowy🎈🎉

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”

Koncert zimowy❄🌨

Koncertem zimowym przywitaliśmy drugą z pór roku. Śpiewaniem i występami zachęcaliśmy Panią Zimę do pobudki i obdarowania nas śniegiem.

Kolędowanie⛪

10 stycznia razem z dziećmi wspólnie kolędowaliśmy w Kościele pw. św. Jana Pawła II przy ul. Mołdawskiej 52 w Poznaniu. Dzieci dodatkowo przygotowały serduszka z dobrymi uczynkami, które zawiesiły na choince w Kościele.

Koncert dla dzieci🎸

10 stycznia odwiedziła nas ponownie Filharmonia Pomysłów pokazując nam występ pt. „Fabryka muzotronika”. Dzieciom bardzo podobał się koncert, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wigilia i wizyta Gwiazdora🎄🤶

20 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość- Gwiazdor. Wszyscy byli cały rok grzeczni dlatego też gość przyniósł dla dzieci prezenty. Po wizycie Gwiazdora wszystkie dzieci zasiadły do stołu jedząc świąteczny obiad.

Betlejem z Bread Of Life✨

Nasz przedszkole wzięło udział w Poznańskim Betlejem, dzieci wystąpiły na scenie przed dużą publicznością i zaśpiewały piękne, świąteczne piosenki.

Warsztaty świąteczne🧼⭐

Z okazji Mikołajek dzieci wykonały własne mydełko w wybranym przez siebie kształcie, ozdobiły je  i zapakowane zabrały do swoich domów. Przy okazji poznały także historię mydła i dowiedziały się, z czego mydła są  wytwarzane. Warsztaty mydełkowe to była świetna zabawa oraz mała lekcja chemii z odrobiną magii.

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie🏡🌱

15 listopada wybraliśmy się  na wycieczkę autokarem do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie w Wirach. Ogród ten istnieje aż od 1977 roku.

Akcja „Szkoła pamięta”🏫

W piątek 11 listopada o godzinie 11.11 całe przedszkole zebrało się przed budynkiem, aby wspólnie odśpiewać hymn Polski.

Warsztaty stomatologiczne🦷

Kolejnym tematem podjętym podczas warsztatów on-line z Fundacją Wiewiórki Julii była zdrowa dieta. Dzieci dowiedziały się co powinny jeść a czego nie powinny by być zdrowe.

Przedstawienie muzyczne🎼

W ostatni wtorek października  mieliśmy okazję brać udział w interaktywnym przedstawieniu Filharmonii Pomysłów pt. “MINISTERSTWO MUZYKI”. Było dużo muzyki, śmiechu oraz wspaniałej zabawy.

Projekt edukacyjny♻️

Podczas realizacji projektu pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” zdobyliśmy nową wiedzę na temat ekologii. Zdobyliśmy także dyplom udziału w projekcie.

Koncert jesienny🦔

W tym roku przywitaliśmy jesień koncertem w którym wystąpiły dzieci z wszystkich grup. Przygotowany koncert  obejrzeli wszyscy pracownicy przedszkola. Już nie możemy doczekać się wersji zimowej 🙂

Warsztaty stomatologiczne🦷

Dzięki Fundacji Wiewiórki Julii dzieci mogły zapoznać się z profilaktyką stomatologiczną. Dowiedzieliśmy się jak powinniśmy dbać o swoje zęby by były mocne i zdrowe.

Wycieczka do Straży Pożarnej🚒👨‍🚒

Dzieci z dwóch najstarszych grup wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Podczas wycieczki tej mogły obejrzeć wóz strażacki, stroje strażaków oraz zdobyć wiedzę na temat ich codziennej pracy.

Festyn na zakończenie lata⛱☀

24 września nasze przedszkole uczestniczyło w festynie na zakończenie lata, który odbył się na os. Wł. Łokietka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Dzieci przygotowały gadżety, które później sprzedawane były na festynie. Pieniądze zebrane podczas festynu zostały przekazane na pomoc zwierzakom.

Dzień Przedszkolaka🚸

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Sprzątanie Świata🗺🧹

16 września całe nasze przedszkole wzięło udział w akcji Sprzątania Świata. Dzieci pięknie posprzątały nasze „zaśmiecone” place zabaw, a najstarsza z grup przeszła ulicą Sarmacką, by także ją posprzątać.

Dzień Kropki🔴🔵

„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

KRONIKA 2021/2022

Warsztaty ekologiczne🗑🚮

Podczas wakacji  odbyły się warsztaty ekologiczne zorganizowane przez Urząd Miasta Poznania. Dzieci mogły podczas nich zdobyć wiedzę na temat segregacji odpadów.

Zakończenie Roku Szkolnego🎓

21 czerwca obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego, najstarsza grupa zaprezentowała się przed innymi przedszkolakami 🙂

Festyn rodzinny „Zabawa u Pszczółek”🎈🎊

9 czerwca w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny pt. „Zabawy u Pszczółek”. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. malowanie twarzy, kolorowe tatuaże, przepyszne lody oraz dmuchany zamek. Dzieci miały także okazję zaprezentować się przed dużą publicznością.

Sportowy Dzień Dziecka🤸‍♀️🏹

1 czerwca obchodziliśmy święto wszystkich dzieci. Odbyły się zawody sportowe podczas których dzieci miały okazję uczyć się strzelania z łuku i nie tylko. Nagrodą za wykonane zadania były przepyszne lody 🙂

Wizyta iluzjonisty🎩

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka magik swoimi czarami przeniósł nas do świata niezapomnianych wrażeń. Dzieci z wielkim zaangażowaniem obserwowały spektakl. To była świetna niespodzianka dla naszych dzieci 🙂

Dzień w pasiece Dziadka Borodzieja🐝

Kolejny dzień w ramach naszego planu rocznego odbył się 27 maja. Mogliśmy usłyszeć krótką historię o Dziadku Borodzieju, obejrzeliśmy film o tym jak powstaje miód oraz wykonaliśmy pracę plastyczną.

Dzień Mamy👩‍👧‍👦💝

W piękny popołudniowy dzień 18 maja dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie przedstawienie dla mam z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. Oczywiście było mnóstwo wzruszeń i pięknych słów dla wszystkich mam.

Urodziny Pszczółek🐝🎂

27 kwietnie obchodziliśmy urodziny pszczółek. Była wspólna zabawa w ogródku, działania plastyczne, pszczółkowe kino. I oczywiście przepyszny tort urodzinowy! 🙂

Warsztaty pszczelarskie🐝🐝

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dzieci uzyskały podczas warsztatów pszczelarskich. Każdy z nas mógł także wykonać własną świeczkę z wosku pszczelego.

Dzień Ziemi🌍

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę o otaczającym nas świecie, ale także wypowiedzieć się na temat tego jak powinniśmy dbać o naszą planetę. Z okazji Dnia Ziemi , dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Wodnej w Poznaniu posadziliśmy łąkę kwietną dla naszych skrzydlatych przyjaciółek- pszczółek.

Dorośli Dzieciom🧒

22 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się niespodzianka przygotowana przez osoby dorosłe pracujące w przedszkolu. Dzieci miały okazję zobaczyć nas z trochę innej strony. Każdy pracownik przedstawił wybrany przez siebie wiersz. Było dużo śmiechu , pozytywnych emocji i mnóstwo oklasków dla występujących 🙂

Wielkanoc🐰🥚

13 kwietnia rano wspólnie zasiedliśmy do pięknie przybranych stołów, aby zjeść uroczyste śniadanie wielkanocne. Po śniadanku odwiedził nas gość, a właściwie aż trzech kicających gości. Po ich wizycie szybko poszliśmy sprawdzić czy zostawili dla nas jakieś prezenty w ogrodzie. Ileż było radości kiedy okazało się, że wszystkie dzieci znalazły prezenty 🙂

Dzień Ogrodnika👨‍🌾

25 marca obchodziliśmy dzień ogrodnika. Z tej okazji mogliśmy bliżej przyjrzeć się pracy ogrodnika oraz poznać rzeczy niezbędne do wyrastania  roślin. Sami także spróbowaliśmy sił w sadzeniu nasion 🙂

Pierwszy Dzień Wiosny🌼

Dziś przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Najstarsza grupa przeszła wzdłuż ulicy Sarmackiej wraz z wykonaną przez nich marzanną śpiewając przy tym piosenkę „Maszeruje wiosna”. Inne grupy pożegnały zimę w naszym ogrodzie przedszkolnym polewając wodą wcześniej wykonaną marzannę. Witaj wiosno! 🙂

VIII Przegląd Gazetek Przedszkolnych „Zaczarowany ołówek 2022” 🎷🎺

ZADANIE PIERWSZE

Pierwsze zadanie wykonane! Z dumą prezentujemy EKOinstrumenty z recyklingu.

ZADANIE DRUGIE

Meldujemy wykonanie zadania drugiego . Wykorzystaliśmy zrobione wcześniej EKOinstrumenty, aby zagrać na nich różne piosenki 🙂

ZADANIE TRZECIE

Ostatnie zadanie za nami 🙂 Dzieci zaprezentowały wybrany układ taneczny z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Zajęcia muzealne🏛

23 lutego uczestniczyliśmy w zajęciach muzealnych , które poprowadzone były przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Tematem tych zajęć  było: „Jak żyli ludzie 1000 lat temu?”.

Dzień kota🐈

17 lutego obchodziliśmy dzień kota. Mogliśmy poznać potrzeby i zwyczaje kotów oraz na chwilę się zmienić się w te domowe zwierzęta. Poznaliśmy wiele ciekawostek na ich temat a także wykonaliśmy prace plastyczne związane z kotami.

Wernisaż zimowy❄☃❄

15 lutego dzięki pięknej pogodzie udało się zorganizować zimowy wernisaż prac plastycznych. Prace po raz kolejny zostały wywieszone na ogrodzeniu przedszkola dzięki czemu wszyscy mogli podziwiać prace wszystkich grup związanych z zimą. Teraz już tylko czekać do wiosny… 🙂

Walentynki💕❤

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

Balik karnawałowy🎊🎉🎊

Karnawał to wspaniały czas zabawy. 14 lutego wreszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień w przedszkolu- balik karnawałowy. Tego dnia wszyscy poprzebierali się za swoich ulubionych bohaterów, ciężko nawet wymienić wszystkich którzy się tam pojawili 🙂 Były tańce, śpiewy oraz dużo, dużo śmiechu.

 

Konkurs „PIĄTULINKA DLA KAŻDEGO OTULINKA”🧸

Dzieci wykonały przytulanki na konkurs Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” w Łodzi. Mogliśmy wysłać na konkurs tylko jedną przytulankę, wybraliśmy żółtego smoko-węża 🙂

Wigilia i odwiedziny Gwiazdora🎄🎅🎄

21 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się Gwiazdor i rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Wszystkie dzieci wspólnie zasiadły do wigilijnego poczęstunku.

Dzień ptaków🦅🦉🦜

W nawiązaniu do naszego Rocznego Planu Pracy 17 grudnia obchodziliśmy dzień ptaków. Podczas tego dnia staraliśmy się rozbudzić w dzieciach zainteresowania przyrodnicze oraz przybliżyć im świat ptaków.

Warsztaty stolarskie🛠🛠🛠

10 grudnia dzieci zmieniły się w stolarzy. Na warsztatach stolarskich mogli samodzielnie wykonać choinki z drewna.

Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę i otrzymały za to nie tylko choinki ale także dyplomy.

Mikołajki🎅🎅🎅

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, co prawda nie widzieliśmy Go, ale zostawił dla nas prezenty w szafkach. Okazało się, że wszyscy byliśmy bardzo grzeczni 🙂

Dzień Pyry🥔🥔🥔

W ramach naszego Rocznego Planu Pracy obchodziliśmy dzień pyry. Dzieci poznały historię ziemniaka i wykonały z niego różne stworki.

Dzień Pluszowego Misia 🧸🧸🧸

25 listopada obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Rozmawialiśmy o bajkach w których główną role odgrywają misie, okazuje się, że jest ich bardzo dużo. Każda grupa także wykonała pracę plastyczną związaną z misiem.

„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

„Szkoła do hymnu”

Jak co roku nasze przedszkole również i w tym roku wzięło udział w akcji organizowanej przez MEiN „Szkoła do hymnu” 2021. Wspólnie z dziećmi odśpiewaliśmy hymn Polski w związku z Narodowym Świętem Niepodległości.

Wernisaż jesienny 🍂🍁🍂

18 października odbył się jesienny wernisaż. Prace plastyczne wywieszone zostały na ogrodzeniu przedszkola tak, aby każdy mógł je podziwiać. Dzieci były bardzo dumne i z ciekawością oglądały prace swoje oraz swoich kolegów i koleżanek.

Dzień drzewa🌳🌳🌳

W naszym przedszkolu dnia 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Wiele się o drzewach dowiedzieliśmy i z radością ten dzień świętowaliśmy. Będziemy dbać o drzewa, bo żyć bez nich przecież się nie da.

Dzień Przedszkolaka 🎈🎈🎈

Dziś był u Nas dzień wyjątkowy- Święto Wszystkich Przedszkolaków.
Uroczyście, z entuzjazmem, zabaw dzisiaj było wiele.
Tworzyliśmy, skakaliśmy razem tańcząc i śpiewając.
Dobry humor, uśmiech, słońce dziś już z nami  pozostało.

Dzień Sportu🏈🏀⚽⚾

13 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Sportu. Pogoda nam dopisała i mogliśmy spędzić ten dzień w naszych ogrodach. Było dużo zabawy, śmiechu i trochę rywalizacji, a przede wszystkim dużo, dużo ruchu 🙂

Warsztaty kulinarne 🥟🥟🥟

W naszym Zespole Przedszkoli odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci poznały sztukę lepienia pierogów i ze smakiem próbowały tego pysznego dania. Wszystkim bardzo smakowało.

KRONIKA 2020/2021

Zakończenie Przedszkola 🎓🎓🎓

17 czerwca w godzinach przedpołudniowych odbyło się zakończenie dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci odśpiewały hymn przedszkola, obejrzały przedstawienie przygotowane przez starsze dzieci oraz otrzymały drobny upominek za cały rok pracy. Natomiast popołudniu pożegnaliśmy dzieci odchodzące z naszego przedszkola. Życzymy im wielu sukcesów na dalszej drodze życia.

„Talent mam” 🎨🎨🎨

Zmysły to temat przewodni naszej tegorocznej pracy z dziećmi. W dniu dzisiejszym kolejny raz stworzyłyśmy „Pszczółkom” warunki do działań multisensorycznych. Pokazałyśmy jak ważne są one w codziennych czynnościach i pomocne w odkrywaniu własnych talentów.

Koncert Wujka Ogórka🎸🎸🎸

We wtorek 8 czerwca mieliśmy niesamowitą przyjemność uczestniczenia w koncercie Wujka Ogórka. Koncert odbył się na naszym nowym placu zabaw. Było słonecznie, tanecznie i bardzo przyjemnie. Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a także z powodzeniem prowadzi zajęcia online. Jego płyty rozeszły się lokalnie w nakładzie ponad 5 tyś. sztuk, a platformy streamingowe odwiedzane są przez tysiące słuchaczy każdego miesiąca.

Dzień Dziecka🎉🎊🎠

1 czerwca 2021r. obchodziliśmy „DZIEŃ DZIECKA- SPORT TO ZDROWIE”. Gry i zabawy odbywały się częściowo w salach(ze wzgl. na poranny deszcz) i na placu zabaw. Zorganizowane zostały wyścigi między pachołkami z zabawkowymi owocami na łyżkach lub woreczkiem na głowie, tunele, rzuty do kosza, przeciąganie liny i wiele innych zabaw sportowych. Dzieci rysowały kredami na tablicy i malowały farbami na folii rozciągniętej między słupkami. Były muzyczne zabawy z chustą animacyjną i oczywiście dyskoteka. Na zakończenie zdrowy posiłek (lody, różne owoce i soki). Wszyscy otrzymali wyjątkowe medale.

Urodziny pszczółek🐝🐝🐝

27 marca przedszkole obchodziło urodziny naszego patrona „Pszczółek”. Uroczystość miała miejsce w ogrodzie, gdzie dzieci recytowały wierszyki, prezentowały swoje prace plastyczne- portrety pszczółki oraz wysiewały nasiona roślin miododajnych, które otrzymały od firmy ROBYG zielony deweloper. Umieściliśmy także w zacisznym miejscu hotelik dla owadów, który otrzymaliśmy od UMP- Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.  Urodziny były także okazją do pasowania na przedszkolaka dzieci z najmłodszej grupy.

Walentynki 💝💝💝

12 lutego w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono. A to za sprawą serduszek, które obecne były w każdej sali. Wszystkie grupy stworzyły „serduszkowe” prace plastyczne oraz rozmawiały o zbliżających się Walentynkach.

Bal karnawałowy 🎈🩰🎉

Jak co roku dzieci nie mogły doczekać się baliku karnawałowego. W tym roku obchodziliśmy go 8 lutego. Nasze przedszkole opanowali dzielni piraci i przepiękne wróżki. Było bardzo dużo zabawy, śmiechu i tańców. Oczywiście wszyscy z niecierpliwością oczekujemy baliku za rok 🙂

 

Dzień puzzli i łamigówek 🧩🧩🧩

29 stycznia odbywał się dzień puzzli i łamigówek. Cały dzień skupiliśmy się na przeróżnych układankach. Niektóre z dzieci same tworzyły swoje puzzle, zaś inne korzystały z gotowych już układanek w swoich ulubionych tematach.

Dzień Bałwana⛄⛄⛄

W poniedziałek 18 stycznia obchodziliśmy Dzień Bałwana. Tego dnia nasze zabawy i prace plastyczne krążyły wokół bałwana.

Wigilia🎄🎅🎄

22 grudnia w naszym przedszkolu obyło się spotkanie wigilijne. Wraz z dziećmi zasiedliśmy do uroczystego obiadu i złożyliśmy sobie życzenia przy dźwiękach kolęd. To jednak nie wszystkie atrakcje tego dnia , ponieważ okazało się, że w nocy kiedy wszyscy spaliśmy w naszym domach,  ktoś zakradł się do przedszkola zostawiając śniegowe ślady na korytarzu i w salach oraz wyjątkowe prezenty pod choinkami. Ależ było radości podczas odpakowywania prezentów. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że na pewno w nocy odwiedził nas Gwiazdor, bo przecież wszyscy w tym roku byliśmy tacy grzeczni 🙂

Dzień Ryby🐟🐠🐡

W piątek 18 grudnia obchodziliśmy Dzień Ryby. Dzieci poznały środowisko w którym żyją ryby oraz wykonały

prace plastyczne związane z rybami.

„Szkoła do hymnu”

Dnia 10 listopada 2020 roku braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanym co roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda z grup o godzinie 11:11 w postawie „na baczność” odśpiewała wspólnie hymn narodowy.

Dzień Postaci z Bajek🐉👸🏰

W czwartek 5 listopada obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. W naszym przedszkolu pojawiły się królewny, wróżki, syrenki, rycerze, Indianie a nawet Muminki. Bawiąc się wesoło przypomnieliśmy sobie ulubione bajki i baśnie.
Przez chwilę mogliśmy być naszymi ukochanymi bajkowymi postaciami.

Dzień Pyry🥔🥔🥔

28 października obchodziliśmy Dzień Pyry. Świetnie bawiliśmy się ziemniakami. Wiemy już, skąd one pochodzą  oraz poznaliśmy ich gwarowe nazwy z różnych regionów Polski. Podczas warsztatów plastycznych
” wyczarowaliśmy” śmieszne stworki-potworki.

Dzień Drzewa🌴🌳🌳

W naszym przedszkolu dnia 20 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Wiemy już dla jakich zwierząt drzewa są domem i jak ważne są dla każdego z nas. Z radością zrobiliśmy też nasze grupowe drzewa.

Dzień Uśmiechu😁😁😁

1 października w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Było dużo zabawy, uśmiechu.. i nawet nasze drugie śniadanie się do nas uśmiechało!

Międzynarodowy Dzień Kropki🔴🟡🔵

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Było bardzo wesoło i kropkowo!

 

KRONIKA 2019/2020

Akcja : Szkoła pamięta (25.10.19)

„Pszczelarze”(Przedszkole nr 16) oraz „Wiewiórki” i „Jeżyki” (Przedszkole nr 141) udały się na cmentarz naramowicki przy ul. Jasna Rola w ramach akcji : „Szkoła pamięta”. Dzieci zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich.

Szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Wiewiórki Julii” (06.11.2019r.)

W środę odbyło się szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologii prowadzone przez panią wolontariuszkę z Fundacji „Wiewiórki Julii”.

Prawidłowe postępowanie z odpadami (07.11.19)

W czwartek 7 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się lekcja edukacyjna na temat prawidłowego postępowania z odpadami. Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadami pokazali nam jak i gdzie wyrzucać śmieci oraz co zrobić, aby było ich coraz mniej.

„Szkoła do hymnu” (08.11.19)

8 listopada Przedszkole nr 16 oraz Przedszkole nr 141 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W związku z tym o godzinie 11:11 nasze Przedszkola zorganizowały wspólne śpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego.

Konkurs piosenki patriotycznej (14.11.19)

W dniu 14.11.2019r. Pszczelarze wybrali się do Przedszkola nr 141 gdzie odbył się konkurs piosenki patriotycznej.

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego (26.11.19)

Dnia 26 listopada całe Przedszkole wybrało się na wycieczkę w ramach realizowanego planu rocznego „Cztery Żywioły” do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie w Wirach. Dzieci mogły doświadczyć każdego z żywiołów.

Wizyta Magika Brozi (28.11.19)

We wtorek mogliśmy obejrzeć magic show w wykonaniu Pana Zbigniewa Brzozowskiego. Dzięki niemu świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy tajniki iluzji. Było bardzo dużo śmiechu, ale i także zdziwienia „Jak to możliwe, że na naszym oczach zniknęły gołębie? I gdzie one się podziały”.

Mikołajki (06.12.19)

Jak co roku dzieci czekały na Mikołaja. Były bardzo grzeczne i cierpliwie nasłuchiwały czy ktoś wchodzi do przedszkola. Niestety nie udało nam się spotkać Mikołaja, ale zostawił dla Nas prezenty w szatni.

Wigilia i wizyta Gwiazdora (17.12.19)

Chociaż wigilia w przedszkolu jest trochę wcześniej niż w naszych domach to jest równie uroczysta. Po południu zjedliśmy uroczysty obiad i cierpliwie czekaliśmy na wizytę Gwiazdora. Całe szczęście szybko pojawił się w naszych salach!

Jasełka (16-17.12.19)

Każda grupa z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowała Jasełka. Dzieci bardzo się starały i pilnie uczyły,aby zachwycić wszystkich gości swoim przedstawieniem.

 

Dzień Babci i Dziadka (21.01-23.01.20)

Każda z grup przygotowywała się starannie, aby zachwycić Babcie i Dziadków swoimi występami. Było dużo śmiechu i radości oraz łez wzruszenia. Przygotowany przez Rodziców wspólny poczęstunek był miłym zakończeniem uroczystości. Serdecznie dziękujemy!

Balik Karnawałowy (17.02.20)

17 lutego odbył się balik na który wszystkie dzieci czekają cały rok. Zabawa była bardzo udana, śmiechom i tańcom nie było końca. Przez cały dzień dzieci mogły być kim tylko chciały.

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim (27.02.20)

Z ogromną przyjemnością dnia 27 lutego gościliśmy w Naszym Przedszkolu Pana Łukasza Wierzbickiego- znanego polskiego autora książek dla dzieci i młodzieży, podróżnika, redaktora i biografistę. Dzięki niemu mogliśmy się przenieść we wspaniały morski świat i poznać jego najnowszą książkę „Ocean to pikuś”.

Wielkość czcionki
Kontrast