9 stycznia 2020

Kronika

KRONIKA 2021/2022

Mikołajki🎅🎅🎅

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, co prawda nie widzieliśmy Go, ale zostawił dla nas prezenty w szafkach. Okazało się, że wszyscy byliśmy bardzo grzeczni 🙂

Dzień Pyry🥔🥔🥔

W ramach naszego Rocznego Planu Pracy obchodziliśmy dzień pyry. Dzieci poznały historię ziemniaka i wykonały z niego różne stworki.

Dzień Pluszowego Misia 🧸🧸🧸

25 listopada obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Rozmawialiśmy o bajkach w których główną role odgrywają misie, okazuje się, że jest ich bardzo dużo. Każda grupa także wykonała pracę plastyczną związaną z misiem.

„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

„Szkoła do hymnu”

Jak co roku nasze przedszkole również i w tym roku wzięło udział w akcji organizowanej przez MEiN „Szkoła do hymnu” 2021. Wspólnie z dziećmi odśpiewaliśmy hymn Polski w związku z Narodowym Świętem Niepodległości.

Wernisaż jesienny 🍂🍁🍂

18 października odbył się jesienny wernisaż. Prace plastyczne wywieszone zostały na ogrodzeniu przedszkola tak, aby każdy mógł je podziwiać. Dzieci były bardzo dumne i z ciekawością oglądały prace swoje oraz swoich kolegów i koleżanek.

Dzień drzewa🌳🌳🌳

W naszym przedszkolu dnia 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Wiele się o drzewach dowiedzieliśmy i z radością ten dzień świętowaliśmy. Będziemy dbać o drzewa, bo żyć bez nich przecież się nie da.

Dzień Przedszkolaka 🎈🎈🎈

Dziś był u Nas dzień wyjątkowy- Święto Wszystkich Przedszkolaków.
Uroczyście, z entuzjazmem, zabaw dzisiaj było wiele.
Tworzyliśmy, skakaliśmy razem tańcząc i śpiewając.
Dobry humor, uśmiech, słońce dziś już z nami  pozostało.

Dzień Sportu🏈🏀⚽⚾

13 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Sportu. Pogoda nam dopisała i mogliśmy spędzić ten dzień w naszych ogrodach. Było dużo zabawy, śmiechu i trochę rywalizacji, a przede wszystkim dużo, dużo ruchu 🙂

Warsztaty kulinarne 🥟🥟🥟

W naszym Zespole Przedszkoli odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci poznały sztukę lepienia pierogów i ze smakiem próbowały tego pysznego dania. Wszystkim bardzo smakowało.

KRONIKA 2020/2021

Zakończenie Przedszkola 🎓🎓🎓

17 czerwca w godzinach przedpołudniowych odbyło się zakończenie dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci odśpiewały hymn przedszkola, obejrzały przedstawienie przygotowane przez starsze dzieci oraz otrzymały drobny upominek za cały rok pracy. Natomiast popołudniu pożegnaliśmy dzieci odchodzące z naszego przedszkola. Życzymy im wielu sukcesów na dalszej drodze życia.

„Talent mam” 🎨🎨🎨

Zmysły to temat przewodni naszej tegorocznej pracy z dziećmi. W dniu dzisiejszym kolejny raz stworzyłyśmy „Pszczółkom” warunki do działań multisensorycznych. Pokazałyśmy jak ważne są one w codziennych czynnościach i pomocne w odkrywaniu własnych talentów.

Koncert Wujka Ogórka🎸🎸🎸

We wtorek 8 czerwca mieliśmy niesamowitą przyjemność uczestniczenia w koncercie Wujka Ogórka. Koncert odbył się na naszym nowym placu zabaw. Było słonecznie, tanecznie i bardzo przyjemnie. Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a także z powodzeniem prowadzi zajęcia online. Jego płyty rozeszły się lokalnie w nakładzie ponad 5 tyś. sztuk, a platformy streamingowe odwiedzane są przez tysiące słuchaczy każdego miesiąca.

Dzień Dziecka🎉🎊🎠

1 czerwca 2021r. obchodziliśmy „DZIEŃ DZIECKA- SPORT TO ZDROWIE”. Gry i zabawy odbywały się częściowo w salach(ze wzgl. na poranny deszcz) i na placu zabaw. Zorganizowane zostały wyścigi między pachołkami z zabawkowymi owocami na łyżkach lub woreczkiem na głowie, tunele, rzuty do kosza, przeciąganie liny i wiele innych zabaw sportowych. Dzieci rysowały kredami na tablicy i malowały farbami na folii rozciągniętej między słupkami. Były muzyczne zabawy z chustą animacyjną i oczywiście dyskoteka. Na zakończenie zdrowy posiłek (lody, różne owoce i soki). Wszyscy otrzymali wyjątkowe medale.

Urodziny pszczółek🐝🐝🐝

27 marca przedszkole obchodziło urodziny naszego patrona „Pszczółek”. Uroczystość miała miejsce w ogrodzie, gdzie dzieci recytowały wierszyki, prezentowały swoje prace plastyczne- portrety pszczółki oraz wysiewały nasiona roślin miododajnych, które otrzymały od firmy ROBYG zielony deweloper. Umieściliśmy także w zacisznym miejscu hotelik dla owadów, który otrzymaliśmy od UMP- Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.  Urodziny były także okazją do pasowania na przedszkolaka dzieci z najmłodszej grupy.

Walentynki 💝💝💝

12 lutego w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono. A to za sprawą serduszek, które obecne były w każdej sali. Wszystkie grupy stworzyły „serduszkowe” prace plastyczne oraz rozmawiały o zbliżających się Walentynkach.

Bal karnawałowy 🎈🩰🎉

Jak co roku dzieci nie mogły doczekać się baliku karnawałowego. W tym roku obchodziliśmy go 8 lutego. Nasze przedszkole opanowali dzielni piraci i przepiękne wróżki. Było bardzo dużo zabawy, śmiechu i tańców. Oczywiście wszyscy z niecierpliwością oczekujemy baliku za rok 🙂

 

Dzień puzzli i łamigówek 🧩🧩🧩

29 stycznia odbywał się dzień puzzli i łamigówek. Cały dzień skupiliśmy się na przeróżnych układankach. Niektóre z dzieci same tworzyły swoje puzzle, zaś inne korzystały z gotowych już układanek w swoich ulubionych tematach.

Dzień Bałwana⛄⛄⛄

W poniedziałek 18 stycznia obchodziliśmy Dzień Bałwana. Tego dnia nasze zabawy i prace plastyczne krążyły wokół bałwana.

Wigilia🎄🎅🎄

22 grudnia w naszym przedszkolu obyło się spotkanie wigilijne. Wraz z dziećmi zasiedliśmy do uroczystego obiadu i złożyliśmy sobie życzenia przy dźwiękach kolęd. To jednak nie wszystkie atrakcje tego dnia , ponieważ okazało się, że w nocy kiedy wszyscy spaliśmy w naszym domach,  ktoś zakradł się do przedszkola zostawiając śniegowe ślady na korytarzu i w salach oraz wyjątkowe prezenty pod choinkami. Ależ było radości podczas odpakowywania prezentów. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że na pewno w nocy odwiedził nas Gwiazdor, bo przecież wszyscy w tym roku byliśmy tacy grzeczni 🙂

Dzień Ryby🐟🐠🐡

W piątek 18 grudnia obchodziliśmy Dzień Ryby. Dzieci poznały środowisko w którym żyją ryby oraz wykonały

prace plastyczne związane z rybami.

„Szkoła do hymnu”

Dnia 10 listopada 2020 roku braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanym co roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda z grup o godzinie 11:11 w postawie „na baczność” odśpiewała wspólnie hymn narodowy.

Dzień Postaci z Bajek🐉👸🏰

W czwartek 5 listopada obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. W naszym przedszkolu pojawiły się królewny, wróżki, syrenki, rycerze, Indianie a nawet Muminki. Bawiąc się wesoło przypomnieliśmy sobie ulubione bajki i baśnie.
Przez chwilę mogliśmy być naszymi ukochanymi bajkowymi postaciami.

Dzień Pyry🥔🥔🥔

28 października obchodziliśmy Dzień Pyry. Świetnie bawiliśmy się ziemniakami. Wiemy już, skąd one pochodzą  oraz poznaliśmy ich gwarowe nazwy z różnych regionów Polski. Podczas warsztatów plastycznych
” wyczarowaliśmy” śmieszne stworki-potworki.

Dzień Drzewa🌴🌳🌳

W naszym przedszkolu dnia 20 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Wiemy już dla jakich zwierząt drzewa są domem i jak ważne są dla każdego z nas. Z radością zrobiliśmy też nasze grupowe drzewa.

Dzień Uśmiechu😁😁😁

1 października w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Było dużo zabawy, uśmiechu.. i nawet nasze drugie śniadanie się do nas uśmiechało!

Międzynarodowy Dzień Kropki🔴🟡🔵

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Było bardzo wesoło i kropkowo!

 

KRONIKA 2019/2020

Akcja : Szkoła pamięta (25.10.19)

„Pszczelarze”(Przedszkole nr 16) oraz „Wiewiórki” i „Jeżyki” (Przedszkole nr 141) udały się na cmentarz naramowicki przy ul. Jasna Rola w ramach akcji : „Szkoła pamięta”. Dzieci zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich.

Szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Wiewiórki Julii” (06.11.2019r.)

W środę odbyło się szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologii prowadzone przez panią wolontariuszkę z Fundacji „Wiewiórki Julii”.

Prawidłowe postępowanie z odpadami (07.11.19)

W czwartek 7 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się lekcja edukacyjna na temat prawidłowego postępowania z odpadami. Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadami pokazali nam jak i gdzie wyrzucać śmieci oraz co zrobić, aby było ich coraz mniej.

„Szkoła do hymnu” (08.11.19)

8 listopada Przedszkole nr 16 oraz Przedszkole nr 141 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W związku z tym o godzinie 11:11 nasze Przedszkola zorganizowały wspólne śpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego.

Konkurs piosenki patriotycznej (14.11.19)

W dniu 14.11.2019r. Pszczelarze wybrali się do Przedszkola nr 141 gdzie odbył się konkurs piosenki patriotycznej.

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego (26.11.19)

Dnia 26 listopada całe Przedszkole wybrało się na wycieczkę w ramach realizowanego planu rocznego „Cztery Żywioły” do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie w Wirach. Dzieci mogły doświadczyć każdego z żywiołów.

Wizyta Magika Brozi (28.11.19)

We wtorek mogliśmy obejrzeć magic show w wykonaniu Pana Zbigniewa Brzozowskiego. Dzięki niemu świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy tajniki iluzji. Było bardzo dużo śmiechu, ale i także zdziwienia „Jak to możliwe, że na naszym oczach zniknęły gołębie? I gdzie one się podziały”.

Mikołajki (06.12.19)

Jak co roku dzieci czekały na Mikołaja. Były bardzo grzeczne i cierpliwie nasłuchiwały czy ktoś wchodzi do przedszkola. Niestety nie udało nam się spotkać Mikołaja, ale zostawił dla Nas prezenty w szatni.

Wigilia i wizyta Gwiazdora (17.12.19)

Chociaż wigilia w przedszkolu jest trochę wcześniej niż w naszych domach to jest równie uroczysta. Po południu zjedliśmy uroczysty obiad i cierpliwie czekaliśmy na wizytę Gwiazdora. Całe szczęście szybko pojawił się w naszych salach!

Jasełka (16-17.12.19)

Każda grupa z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowała Jasełka. Dzieci bardzo się starały i pilnie uczyły,aby zachwycić wszystkich gości swoim przedstawieniem.

 

Dzień Babci i Dziadka (21.01-23.01.20)

Każda z grup przygotowywała się starannie, aby zachwycić Babcie i Dziadków swoimi występami. Było dużo śmiechu i radości oraz łez wzruszenia. Przygotowany przez Rodziców wspólny poczęstunek był miłym zakończeniem uroczystości. Serdecznie dziękujemy!

Balik Karnawałowy (17.02.20)

17 lutego odbył się balik na który wszystkie dzieci czekają cały rok. Zabawa była bardzo udana, śmiechom i tańcom nie było końca. Przez cały dzień dzieci mogły być kim tylko chciały.

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim (27.02.20)

Z ogromną przyjemnością dnia 27 lutego gościliśmy w Naszym Przedszkolu Pana Łukasza Wierzbickiego- znanego polskiego autora książek dla dzieci i młodzieży, podróżnika, redaktora i biografistę. Dzięki niemu mogliśmy się przenieść we wspaniały morski świat i poznać jego najnowszą książkę „Ocean to pikuś”.

Wielkość czcionki
Kontrast