9 stycznia 2020

Kronika

Kronika 2023/2024

Dzień Sportu ⚽️🏀🥎

28.09 podsumowaliśmy obchodzony przez nas Europejski Tydzień Sportu, a więc spędziliśmy ten dzień na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym, a tam razem tańczyliśmy, ćwiczyliśmy i m. in. skakaliśmy na dmuchanym zamku. Moc atrakcji wywołała uśmiechy na każdej twarzy!

Wycieczka do ZZO Poznań

Wszystkie przedszkolaki z naszej placówki miły okazję doświadczyć i zobaczyć jak wygląda recykling oraz co może powstać z surowców wtórnych. Dzieci nie tylko zobaczyły powstałe z recyklingu rzeczy, ale także mogły z nimi bezpośrednio doświadczać na eko- placu zabaw! To przykład niesamowitego połączenia zabawy oraz nauki.

Dzień Przedszkolaka

To ważne święto spędziliśmy w zupełnie inny sposób niż zawsze – dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z historią regionu poznańskiego, a inspiracją był projekt OMEPU pt. „Przedszkolaki Powstańcom”.

Dzień Kropki 🔴🟢🔵🟡

15.09 tradycyjnie w naszym Przedszkolu świętowaliśmy wesoło i wspólnie Dzień Kropki! Był to dzień kreatywnych ekspresji twórczych, zabaw ruchowych i czytania kropkowych opowieści. To był wspaniały dzień!

Kronika 2022/2023

Sala Zabaw

26.06 dzieci miały okazję wybrać się i wspólnie pobawić w ogromnej sali wypełnionej zjeżdżalniami, basenami z kulkami i innymi ciekawymi atrakcjami. Zabawa była wspaniała!

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Wspólnie ze wszystkimi grupami i wychowawcami zakończyliśmy rok szkolny w miłej atmosferze zabawy i śpiewu. Do zobaczenia we wrześniu!

Festyn Rodzinny

13.06 w naszym Przedszkolu odbył się tradycyjnie Festyn Rodzinny. Zabawa obejmowała różnorodne konkurencje sportowe i taneczne, a po zabawie można było udać się na słodki poczęstunek.

Wycieczka do Grodu Pobiedziska

5 czerwca dzieci wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Grodu Pobiedziska – było dużo zabawy i rycerskiego klimatu.

Koncert letni

Zakończyliśmy naszą koncertową przygodę ostatnim wydaniem letnim. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje wokalne talenty i zaśpiewały piosenki tematyczne, występując przed wszystkimi dziećmi. To było wspaniałe artystyczne doświadczenie.

Dzień Dziecka

W naszym Przedszkolu nie mogliśmy ominąć tak ważnego święta, a mianowicie święta wszystkich dzieci! Dzień Dziecka spędziliśmy na sportowo i aktywnie, na naszym przedszkolnym placu zabaw.


Odwiedziny Alpak

Na naszym przedszkolnym placu zabaw zjawili się wyjątkowi goście – były to alpaki! Dzieci wyprowadziły je na spacer, mogły nakarmić i pogłaskać. Było to niezapomniane przeżycie!

Zając

Święta Wielkanocne to wspaniały czas, a wraz z nim okazja do przeżycia czegoś wyjątkowego. Dzieci odwiedził więc Zając w rozmiarze XXL, tak więc i uśmiechy oraz radość podczas wydarzenia były ogromne.

Służby Specjalne – zajęcia z wyjątkowym gościem

Służby specjalne to bardzo ważny temat dla każdego człowieka, a także dla każdego Przedszkolaka. Dzieci z naszego Przedszkola odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej i przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, które zainteresowały każdego i dały szansę na naukę przy boku specjalisty w tej dziedzinie.

Spotkanie z Leśnikiem

Kolejnym specjalnym wydarzeniem były zajęcia o lesie. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawostek o lesie, o życiu zwierząt i porozmawiać ze specjalistą w tej dziedzinie.

Koncert wiosenny

Dzieci z naszego Przedszkola radośnie powitały wiosnę kolejnym koncertem z naszego cyklu, tym razem oczywiście w tematyce wiosennej. Wydarzenie obejmowało wspólne zabawy przy piosenkach i tańcach wszystkich grup.

Dzień Babci i Dziadka

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.

Koncert dla dzieci

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w koncertowym przedstawieniu, którego tematem była oczywiście – muzyka! Wszyscy oglądali występ z zaciekawieniem i świetnie się bawili.

Kolędowanie w Kościele

10 grudnia wspólnie spotkaliśmy się w Kościele pw. św. Jana Pawła II przy ul. Mołdawskiej 52 w Poznaniu. Dzieci dodatkowo przygotowały serduszka z dobrymi uczynkami, które zawiesiły na choince w Kościele.

Koncert zimowy

Jedzie pani Zima,
na koniku białym,
spotkały ją dzieci, 
pięknie powitały:
– Droga pani Zimo, 
sypnij dużo śniegu,
żeby nam saneczki, 
nie ustały w biegu.
(H. Ożogowska)

Odwiedziny Gwiazdora

20 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość…. który przyniósł dzieciom wspaniałe prezenty! Pojawienie się Gwiazdora było wydarzeniem bardzo radosnym, wypełnionym uśmiechami od ucha do ucha.

Wycieczka do Fabryki Bombek

12 grudnia był to dla nas wyjątkowy dzień – odwiedziliśmy Fabrykę Bombek! Każde dziecko samodzielnie mogło ozdobić bombki samodzielnie, a także obejrzeć proces wytwarzania bombek, jak powstają one od samego początku.

Tydzień Międzynarodowy: Francja

Nasi wspaniali goście z różnych krajów po raz kolejny odwiedzili nas w naszym Przedszkolu. Byliśmy zachwyceni, gdy odwiedził nas gość z Francji! Posłuchaliśmy ciekawych informacji o kraju, a także nauczyliśmy się kilku słów w nowym języku.

Tydzień Międzynarodowy: Ukraina

Barwnie i ciekawie po raz kolejny opowiedział nam o swoim kraju gość z Ukrainy. Dzieci miały okazję posłuchać o tradycjach i symbolach, a także obejrzeć na żywo prawdziwe, ukraińskie stroje ludowe. Wszyscy byli zachwyceni i wynieśli z lekcji wiele ciekawych informacji.

Tydzień Międzynarodowy: Białoruś

Kolejny gość, który odwiedził nas w naszym Przedszkolu pochodził z Białorusi. Dzieci miały możliwość posłuchania ciekawostek o kraju, zwyczajach i tradycjach. Na tablicy interaktywnej oglądaliśmy wiele zdjęć miast i charakterystycznych symboli Białorusi. Niezwykła przygoda z edukacją!

Tydzień Międzynarodowy: Egipt

5-9 grudnia 2022, nasze Przedszkole wzięło udział w projekcie poruszającym temat edukacji o różnych krajach świata. Tydzień Międzynarodowy był przepełniony aktywnościami i spotkaniami z ciekawymi osobami, które urodziły się poza naszym krajem. Prezentacja i zajęcia o Egipcie była bardzo ciekawa i bogata w nowe, ważne dla dzieci informacje. Wszyscy słuchali uważnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

Andrzejki

Mnóstwo tańca i wspólnego śpiewu jest u nas w przedszkolu dostatek każdego dnia, ale 30 listopada w Andrzejki bawiliśmy się wyjątkowo długo i intensywnie w rytmach ulubionych dziecięcych piosenek i melodii. Oprócz zabaw tanecznych, dzieci wraz z wychowawcami wykonali zabawne i tradycyjne wróżby.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To niesamowity i przepełniony uśmiechem dzień, ponieważ pluszowe misie lubi prawie każdy przedszkolak! W tym dniu na dzieci czekała moc atrakcji, między innymi teatrzyk pluszaków, którego głównym bohaterem był właśnie pluszowy miś. W tym dniu dzieci przyniosły także swoje ulubione pluszaki.

Dzień Praw Dziecka

21.11 obchodziliśmy bardzo ważny dzień, a mianowicie Dzień Praw Dziecka. Wspólnie rozmawialiśmy i oglądaliśmy m.in. prezentację i film edukacyjny związany z tematem, a także dzień wypełniliśmy licznymi rozmowami i wspólną zabawą. Dzień ten przyozdobiliśmy także w kolor niebieski – dzieci ubrały niebieskie stroje, nosiły emblematy w tym kolorze oraz w całym Przedszkolu wisiały dekoracje w kolorze niebieskim.

Dzień Dyni

28 października świętowaliśmy wspaniały Dzień Dyni. Dzieci miały okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach, których tematem przewodnim była oczywiście… dynia! Wszyscy specjalnie na tę okazję ubrali stroje, które inspirowane były wyglądem lub kolorem dyni.

Wycieczka do Dyniowej Zagrody

7.11 dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Dyniowej Zagrody, gdzie mogły poznać różnorodne dyniowe ciekawostki, a także bezpośrednio doświadczać z tym niesamowitym i pięknym warzywem, a także podziwiać uroki zagrody.

Koncert jesienny

Wszyscy wspólnie chcąc uczcić nadejście jesieni oraz celebrować uroki tej niezwykłej pory roku, spotkaliśmy się na jesiennym koncercie. Każda z grup zaśpiewała piosenki o takiej tematyce dla reszty dzieci i razem świetnie się bawili.

Dzień Chłopca

30.09 świętowaliśmy specjalny dzień – Dzień Chłopca! Wszyscy chłopcy usłyszeli huczne „Sto lat!” w wykonaniu dziewczynek oraz Pań, a także czekała ich moc atrakcji w czasie zajęć dydaktycznych. To był miły i udany dzień.

Projekt – Skąd się biorą produkty ekologiczne?

Nasze Przedszkole otrzymało dyplom związany z zakończeniem realizacji projektu pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Bardzo dziękujemy za dyplom oraz za możliwość zdobycia nowej wiedzy w czasie zajęć o tej tematyce.

Festyn na zakończenie lata 2022

24 września nasze przedszkole uczestniczyło w festynie na zakończenie lata, który odbył się na os. Wł. Łokietka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Dzieci przygotowały gadżety, które później sprzedawane były na festynie. Pieniądze zebrane podczas festynu zostały przekazane na pomoc zwierzakom.

Wycieczka do lasu

29.09 dzieci wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Nadleśnictwa na Naramowicach. Dzieci miały okazję spędzić czas w okolicznościach pięknej przyrody oraz posłuchać o leśnym życiu zwierząt oraz roślin. To było wspaniałe doświadczenie!

Wycieczka na lody

21.09 grupa III „Wiewiórki” wybrała się na wycieczkę, a celem była kawiarnia „Po Drodze. Chleb i kawa”, gdzie wspólnie we wspaniałej atmosferze zjedli razem lody. Wszyscy byli zachwyceni!

Dzień Przedszkolaka – dzień z eksperymentami

Uwieńczeniem święta wszystkich Przedszkolaków był dzień z eksperymentami. Wszystkie dzieci spotkały się wspólnie na pokazie eksperymentów. Każda z grup wykonała z wychowawcami jeden z zaproponowanych eksperymentów. Wszyscy oglądali z zaciekawieniem i mieli okazję zobaczyć niesamowite doświadczenia!

Dzień Przedszkolaka

Wśród specjalnych świąt obchodzonych przez nasze Przedszkole, nie mogło zabraknąć oczywiście święta wszystkich naszych uczniów – 20 września odbył się u nas Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekała moc zabaw, ćwiczeń gimnastycznych i innych przygotowanych atrakcji specjalnie z okazji tego święta. Wszyscy bawili się znakomicie!

Sprzątanie Świata

16 września dzieci z naszego Przedszkola zaangażowały się w sprzątanie naszej pięknej planety. Młodsze grupy rozpoczęły przygodę na przedszkolnym placu zabaw, zaś starszaki miały okazję posprzątać teren znajdujący się blisko naszej placówki.

Dzień Kropki ⚪

Dzień Kropki to wyjątkowe święto, niczym święto kreatywności. Z małej kropki można wyczarować wiele wspaniałych rzeczy i tego właśnie doświadczały dzieci w naszym Przedszkolu. 15.09 obchodziliśmy święto małej, lecz pełnej możliwości kropki, podczas specjalnych zajęć dydaktycznych. Było mnóstwo świetnej zabawy!

Kronika 2021/2022

Dzień Ziemi

22.04 w naszym Przedszkolu odbyły się różnorodne aktywności edukacyjne związane z Dniem Ziemi. Z tej okazji dzieci uczestniczyły między innymi w zajęciach dydaktycznych o ochronie środowiska, a także zasadziły kwiaty w ogrodzie przedszkolnym.

Urodziny Dziadka Borodzieja

26.04 świętowaliśmy wspólnie z okazji urodzin naszego Przedszkola. Wspólnie tańczyliśmy, każda z grup podarowała Dziadkowi Borodziejowi prezent w postaci pięknych laurek, a także wykonaliśmy różnorodne eksperymenty naukowe. Był to dzień pełen wrażeń!

VIII Przegląd Gazetek Przedszkolnych „Zaczarowany ołówek 2022” 

Przygoda w konkursie Przeglądu Gazetek pomyślnie dobiegła końca. Było mnóstwo dobrej zabawy i wspaniałych wytworów. Za wspólne trudy w realizacji konkursu nasz Zespół Przedszkoli otrzymał pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Dzień Ogrodnika 🌼🍃

25 marca wspólnie bawiliśmy się z okazji Dnia Ogrodnika – wspólny czas spędziliśmy na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie przedszkolnym. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu, a także wiosenna atmosfera umiliła ten wspólny czas!

Pierwszy Dzień Wiosny 🌹

21 marca w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie Wiosny. Jej nadejście to czas radości, dlatego spędziliśmy ten dzień poprzez wspólny taniec i zabawy inspirowane wiosenną naturą. Uroczystość odbywała się na świeżym powietrzu, a wiosenne słońce pięknie świeciło nam nad głowami!

VIII Przegląd Gazetek Przedszkolnych „Zaczarowany ołówek 2022” 🥁

Zadanie 1. zostało pomyślnie wykonane! Oto przepiękne prace – EKOinstrumenty – wykonane przez dzieci z naszego Przedszkola.

Zadanie 2. również zrealizowane. Koncertowanie odbyło się za pomocą własnoręcznie wykonanych przez dzieci EKOinstrumentów.

Ostatnie zadanie – wykonane! Oto nasze grupy tańczące z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Dzień Kota 🐱

17.02 świętowaliśmy Dzień Kota. W związku z tym wyjątkowym dniem, dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat kotów i ich życia, wykonać piękne prace plastyczne i uczestniczyć w zabawach inspirowanych kocim światem.

Wernisaż Zimowy ❄☃

15 lutego w naszym Przedszkolu zorganizowana została wyjątkowa wystawa prac zimowych dzieci. Wernisaż ten wywiesiliśmy na zewnątrz, dzięki czemu stał się on prawdziwą wystawą, ponieważ mogli podziwiać ją Rodzice, a także wszyscy inni odwiedzający okolice naszego Przedszkola.

Walentynki ♥

Dnia 14.02 nie mogło zabraknąć zajęć z okazji Walentynek – święta miłości i radości! Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, a w nich znalazły się również specjalne kartki dla DPS.

Balik Karnawałowy 🎈🎉

14.02 w naszym Przedszkolu odbył się wspaniały Balik Karnawałowy! Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów bajkowych, zwierzęta, a nawet i rośliny. Panie nauczycielki zadbały o to, aby atrakcji nie brakowało, a dzieci chętnie i radośnie uczestniczyły we wszelkich aktywnościach. Dzięki temu był to dzień pełen śpiewu, tańców i uśmiechu na każdej twarzy!

Konkurs „Piątulinka dla każdego Otulinka” 🖐

Wzięliśmy udział w konkursie Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” dotyczącego pomocy wcześniakom. Dzieci wraz z wychowawcami wykonały piękne przytulanki, a zgłoszona do konkursu została żółta „piątka” 😉.

Mikołajki 🎁

6 grudnia dzieci z Przedszkola 141 odwiedził Święty Mikołaj i jego elfy! W tym niesamowitym dniu miała miejsce prawdziwa moc atrakcji – gry i zabawy, wspólne śpiewy i tańce, a także brokatowe tatuaże czy balonowe zwierzątka. Uśmiech gościł na każdej twarzy cały dzień!

Dzień Pyry 🥔

Plan Roczny w naszym Przedszkolu wypełniony jest ciekawymi, przyrodniczymi zagadnieniami, które przybliżają każdemu dziecku obraz pięknej natury dookoła nas. W związku z podsumowaniem miesiąca o ziemniakach, zorganizowany został Dzień Pyry na świeżym powietrzu.

Dzień Pluszowego Misia 🐻

25 listopada to wyjątkowy dzień – Dzień Pluszowego Misia. W Przedszkolu Nr 141 nie mogło zabraknąć atrakcyjnych zabaw i ciekawych zajęć z okazji tego specjalnego wydarzenia. Dzień w Przedszkolu urozmaiciły tematyczne gry i zabawy.

Wernisaż jesienny 🐿

18 października w naszym Przedszkolu odbyła się wystawa prac dzieci z wszystkich grup o jesiennej tematyce. Jesienny Wernisaż mogli podziwiać również rodzice dzieci, ponieważ wystawa została wywieszona przed budynkiem Przedszkola. Dzieci bardzo dumnie prezentowały swoje dzieła.

Dzień Drzewa

W piątek 15.10.2021 r. odbył się w naszym Przedszkolu „Dzień Drzewa”. To wyjątkowe święto przybliżyło po raz kolejny naszym Przedszkolakom ważny temat natury, poznali wygląd poszczególnych drzew, wykonali ciekawe prace plastyczne i wykonywali ćwiczenia gimnastyczne inspirowane ruchem i wyglądem drzew.

 

Festyn z okazji Dnia Przedszkolaka 🎉

W poniedziałek 20 września 2021 r. w Przedszkolu Nr 141 odbył się Festyn z okazji święta naszych wspaniałych Przedszkolaków! Dzień ten nie mógł obyć się bez odpowiedniego świętowania, czyli pełnego atrakcji, zabaw czy też muzyki. W ten wyjątkowy dzień, dzieci bawiły się na świeżym powietrzu i brały udział w takich zabawach i doświadczeniach jak:

  • zabawa cieczą nieniutonowską
  • tęczowy obrazek – czyli doświadczenie plastyczne z sodą i barwionym octem
  • malowanie palcami na kartkach o dużym formacie
  • bańki mydlane duże i małe
  • lepienie z ciastoliny
  • malowanie twarzy

Każde dziecko miało możliwość odwiedzenia każdego stanowiska, dzięki czemu wszyscy cały czas miło spędzali czas bawiąc się, doświadczając, śmiejąc i tworząc 🎨🔎

Jeszcze raz – wszystkiego najlepszego nasze (i wszystkie😊) Przedszkolaki!

Dzień Kropki 🟢

W środę 15 września 2021 r. w Przedszkolu Nr 141 świętowaliśmy niepowtarzalny, kreatywny, jedyny w swoim rodzaju Dzień Kropki! Z okazji tego oryginalnego święta, w każdej grupie odbyły się zajęcia inspirowane niepozorną, a jednak pełną możliwości kropką. Wśród zabaw i ćwiczeń zainspirowanych kropkami znalazły się przeróżne ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem kolorowych obręczy, słuchanie wierszyków o kropkach, a także prace plastyczne zawierające główny temat przewodni. Dzieci nagrodzone zostały plakietkami oraz dyplomami za aktywne uczestnictwo w zajęciach. 🔵🔴🟡

Warsztaty Kulinarne 🥟

We wtorek 14 września 2021 r. grupa III „Wiewiórki” oraz grupa IV „Jeżyki” z Przedszkola Nr 141, miały niecodzienną okazję uczestniczyć w Warsztatach Kulinarnych. To wydarzenie pozwoliło przedszkolakom wykonać swoje, własnoręcznie robione… pierogi! Samodzielne wykonanie pierogów nie było jednak jedyną atrakcją, ponieważ Prowadzący posiadali także sprzęt do ich ugotowania na oczach samych małych kucharzy, a następnie, dzieło powstałe z ich rąk – mogli zjeść. Na koniec, wszystkie talerze bez wyjątku, zostały zebrane puste! To było niesamowite doświadczenie, a dzieci wyszły najedzone i szczęśliwe. 😊

Dzień Sportu ⚽🏀🏐

W poniedziałek 13 września 2021 r. dzieci w Przedszkolu Nr 141 były bardzo aktywne, ponieważ świętowały…. Dzień Sportu! Wszyscy w duchu „Sport to zdrowie!” dali z siebie wszystko podczas niesamowitych aktywności związanych z tym dniem. Dzieci zmierzyły się z torem przeszkód, który wymagał rozruszania wszystkich części ciała, a jednocześnie był dla nich świetną zabawą na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie przedszkolnym. Oprócz toru przeszkód, dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z chustą animacyjną, dzięki której bawiły się wspólnie jako grupa i miło spędziły czas. Całość wydarzenia zakończyliśmy krótkim quizem, który rozruszał także niezwykle istotną część ciała – czyli nasz niezastąpiony mózg! Zakończeniem święta było rozdanie pamiątkowych plakietek za aktywne uczestnictwo w Dniu Sportu oraz rozdanie dyplomów dla każdej grupy. 🏆🥇


Kronika 2020/2021

Urodziny Dziadka Borodzieja

We wtorek 27 kwietnia 2021 obchodziliśmy urodziny Dziadka Borodzieja – patrona naszego przedszkola.
Wszystkie dzieci spotkały się w ogrodzie gdzie zaśpiewały hymn Przedszkola i wręczyły kartki
urodzinowe. Później rozwiązywały zagadki o pszczołach i obejrzały ,,Hotelik dla pszczół”. W dalszej
części dzieci siały nasionka w ogródku Borodzieja i do wyznaczonych doniczek. Na zakończenie
zaśpiewały ,,sto lat” i degustowały urodzinowy tort. Impreza wszystkim bardzo się podobała.

Dzień Krzyżówek i łamigłówek.

W dniu 29.01. odbył się Dzień Krzyżówek i łamigłówek. Dzieci układały puzzle i uczyły się wytrwałości i umiejętności dopasowania poszczególnych elementów układanki.

Wigilia

W dniu 22 grudnia odbyła się Wigilia. Dzieci podzieliły się opłatkiem i zjadły obiad wigilijny.

Jasełka

W naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Mali aktorzy (dzieci) z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki, choć nie było publiczności.

Dzień Ryby

W dniu 18 grudnia odbył się Dzień Ryby. Dzieci dowiedziały się jakie są gatunki ryb oraz wysłuchały opowiadania o „Rybaku i złotej rybce” braci Grimm

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci kolorowały misia i opowiadały o swoich ulubionych misiach.

Dzień Kredki

W dniu 20 listopada odbył się Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię.

Konkurs Piosenki Patriotycznej : „O Mój rozmarynie rozwijaj się…”

W dniu 20.11.2020r. jak co roku odbył się konkurs piosenki patriotycznej w nieco innej formie niż dotychczas. Każda grupa zaśpiewała swoją wybraną piosenkę w swojej sali, w swoim przedszkolu. Przedszkole nr 141 : grupa „Misie ” wybrała piosenkę : „My Polacy”, grupa „Biedronki” – „Przybyli ułani”, grupa „Wiewiórki” – „Defilada”, grupa „Jeżyki” – „Legiony”. Przedszkole nr 16 : grupa „Pszczelarze”- „Polska to nasz dom” , Przedszkole nr 176 : grupa „Smerfy” – „Hymn Polski” , grupa „Jaś i Małgosia” – „Jestem Polakiem” , grupa „Kubuś Puchatek”- ” Nasz kraj taki piękny”, Przedszkole nr 73 grupa „Biedronki” – „Nasz kraj taki piękny”. Dziękujemy wszystkim za udział.

 

„Szkoła do hymnu” 

Dnia 10 listopada 2020 roku braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda z grup o godzinie 11:11 w postawie „na baczność” odśpiewała hymn narodowy.

Sprzątamy Polskę z SAVusiem

W dniu 18 września grupa „Wiewiórki” w ramach akcji „Sprzątamy Polskę z SAVusiem”

posprzątała plac przedszkolny.

 

Narodowy Dzień Sportu

W dniu 18 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Dzieci miały możliwość poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach sportowych.

Sprzątanie świata

W dniu 9 września w naszym przedszkolu dzieci uczyły się segregacji śmieci.

 

Kronika 2019/2020

Balik karnawałowy (18.02)

W dniu 18 luty w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Podczas baliku dzieci bawiły się przy muzyce i wykonywały zadania. Na baliku można było spotkać strażaków,policjantów, księżniczki, koty, pogromców smoków i super bohaterów.

Karmienie ptaków podczas zimy (24.01)

W dniu 24.01. dzieci z grupy „Misie” zbudowały karmniki dla ptaków oraz nauczyły się rozróżniać ptaki, które zimują.

Dzień Babci i Dzień Dziadka ( 14.01 i 15.01.20)

W dniu 14 stycznia i 15 stycznia zaprosiliśmy do naszego Przedszkola Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci zaśpiewały piosenki i wyrecytowały ślicznie wierszyki ,a następnie podarowały prezenty Babciom i Dziadkom.

Wycieczka Do Deli Parku (18.12.19)

W dniu 18 grudnia odbyła się wycieczka do Deli Parku w Trzebawiu. Tam odwiedziliśmy wioskę św. Mikołaja z Laponii, napisaliśmy list do św. Mikołaja i nauczyliśmy się zdobić lukrem pierniczki.

 

Wigilia Przedszkolna i Gwiazdor (16.12.19)

W dniu 16 grudnia odbyła się Wigilia Przedszkolna. Dzieci podzieliły się opłatkiem i zjadły barszcz wigilijny oraz rybkę z ziemniaczkami, kapustę z grzybkami jako drugie danie na obiad. Po obiadku wigilijnym odwiedził dzieci Gwiazdor i rozdał dzieciom prezenty. Podziękowaliśmy Gwiazdorowi piosenkami. Każda z grup zaśpiewała po jednej piosence.

Jasełka (10.12.19)

Dnia 10 grudnia w naszym Przedszkolu odbyły się Jasełka. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i pastorałki.

Wspólne czarowanie z magic Brozi show (28.11.19)

Dnia 28.11.19r. (czwartek) odwiedził nas Czarodziej Brozi.

Dzieci przecierały ze zdziwienia oczy , jak to możliwe, że parasolka włożona do metalowej tuby zmienia się w podarte szmatki, a podarta szmatka zmienia się w zeszytą chustę z której wyfruwają gołębie.

Konkurs piosenki patriotycznej (14.11.19)

W dniu 14.11.2019r. odbył się konkurs piosenki patriotycznej w

Przedszkolu nr 141. Udział w tym konkursie brały dzieci z grupy : „Misie”, „Biedronki”, „Wiewiórki”, „Jeżyki” z Przedszkola nr 141, grupa „Pszczelarze” z Przedszkola nr 16 i grupa „Orły” z Przedszkola nr 176. Każda z grup zaśpiewała piosenki patriotyczne.

„Szkoła do hymnu” (08.11.19)

8 listopada Przedszkole nr 16 oraz Przedszkole nr 141 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W związku z tym o godzinie 11:11 nasze Przedszkola zorganizowały wspólne śpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego.

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego we Wirach „Gładysiakowie”(07.11.2019r.) (Przedszkole nr 141)

07.11.19r. odbyła się wycieczka do Ogrodu Ekologicznego we Wirach.

Dzieci tam poznały cztery żywioły :ogień, wodę, wiatr, powietrze.

Szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Wiewiórki Julii” (06.11.2019r.)

W środę odbyło się szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologii prowadzone przez panią wolontariuszkę z Fundacji „Wiewiórki Julii”.

Pasowanie na przedszkolaka (24.10.19)(Przedszkole nr 141)

Dnia 24 października w Przedszkolu nr 141 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Akcja : Szkoła pamięta (25.10.19)(Zespół Przedszkoli nr 1)

„Pszczelarze”(Przedszkole nr 16) oraz „Wiewiórki” i „Jeżyki” (Przedszkole nr 141) udały się na cmentarz naramowicki przy ul. Jasna Rola w ramach akcji : „Szkoła pamięta”. Dzieci zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich.

Wielkość czcionki
Kontrast