9 stycznia 2020

Kronika

Kronika 2021/2022

Dzień Drzewa

W piątek 15.10.2021 r. odbył się w naszym Przedszkolu „Dzień Drzewa”. To wyjątkowe święto przybliżyło po raz kolejny naszym Przedszkolakom ważny temat natury, poznali wygląd poszczególnych drzew, wykonali ciekawe prace plastyczne i wykonywali ćwiczenia gimnastyczne inspirowane ruchem i wyglądem drzew.

 

Festyn z okazji Dnia Przedszkolaka 🎉

W poniedziałek 20 września 2021 r. w Przedszkolu Nr 141 odbył się Festyn z okazji święta naszych wspaniałych Przedszkolaków! Dzień ten nie mógł obyć się bez odpowiedniego świętowania, czyli pełnego atrakcji, zabaw czy też muzyki. W ten wyjątkowy dzień, dzieci bawiły się na świeżym powietrzu i brały udział w takich zabawach i doświadczeniach jak:

  • zabawa cieczą nieniutonowską
  • tęczowy obrazek – czyli doświadczenie plastyczne z sodą i barwionym octem
  • malowanie palcami na kartkach o dużym formacie
  • bańki mydlane duże i małe
  • lepienie z ciastoliny
  • malowanie twarzy

Każde dziecko miało możliwość odwiedzenia każdego stanowiska, dzięki czemu wszyscy cały czas miło spędzali czas bawiąc się, doświadczając, śmiejąc i tworząc 🎨🔎

Jeszcze raz – wszystkiego najlepszego nasze (i wszystkie😊) Przedszkolaki!

Dzień Kropki 🟢

W środę 15 września 2021 r. w Przedszkolu Nr 141 świętowaliśmy niepowtarzalny, kreatywny, jedyny w swoim rodzaju Dzień Kropki! Z okazji tego oryginalnego święta, w każdej grupie odbyły się zajęcia inspirowane niepozorną, a jednak pełną możliwości kropką. Wśród zabaw i ćwiczeń zainspirowanych kropkami znalazły się przeróżne ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem kolorowych obręczy, słuchanie wierszyków o kropkach, a także prace plastyczne zawierające główny temat przewodni. Dzieci nagrodzone zostały plakietkami oraz dyplomami za aktywne uczestnictwo w zajęciach. 🔵🔴🟡

Warsztaty Kulinarne 🥟

We wtorek 14 września 2021 r. grupa III „Wiewiórki” oraz grupa IV „Jeżyki” z Przedszkola Nr 141, miały niecodzienną okazję uczestniczyć w Warsztatach Kulinarnych. To wydarzenie pozwoliło przedszkolakom wykonać swoje, własnoręcznie robione… pierogi! Samodzielne wykonanie pierogów nie było jednak jedyną atrakcją, ponieważ Prowadzący posiadali także sprzęt do ich ugotowania na oczach samych małych kucharzy, a następnie, dzieło powstałe z ich rąk – mogli zjeść. Na koniec, wszystkie talerze bez wyjątku, zostały zebrane puste! To było niesamowite doświadczenie, a dzieci wyszły najedzone i szczęśliwe. 😊

Dzień Sportu ⚽🏀🏐

W poniedziałek 13 września 2021 r. dzieci w Przedszkolu Nr 141 były bardzo aktywne, ponieważ świętowały…. Dzień Sportu! Wszyscy w duchu „Sport to zdrowie!” dali z siebie wszystko podczas niesamowitych aktywności związanych z tym dniem. Dzieci zmierzyły się z torem przeszkód, który wymagał rozruszania wszystkich części ciała, a jednocześnie był dla nich świetną zabawą na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie przedszkolnym. Oprócz toru przeszkód, dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z chustą animacyjną, dzięki której bawiły się wspólnie jako grupa i miło spędziły czas. Całość wydarzenia zakończyliśmy krótkim quizem, który rozruszał także niezwykle istotną część ciała – czyli nasz niezastąpiony mózg! Zakończeniem święta było rozdanie pamiątkowych plakietek za aktywne uczestnictwo w Dniu Sportu oraz rozdanie dyplomów dla każdej grupy. 🏆🥇


Kronika 2020/2021

Urodziny Dziadka Borodzieja

We wtorek 27 kwietnia 2021 obchodziliśmy urodziny Dziadka Borodzieja – patrona naszego przedszkola.
Wszystkie dzieci spotkały się w ogrodzie gdzie zaśpiewały hymn Przedszkola i wręczyły kartki
urodzinowe. Później rozwiązywały zagadki o pszczołach i obejrzały ,,Hotelik dla pszczół”. W dalszej
części dzieci siały nasionka w ogródku Borodzieja i do wyznaczonych doniczek. Na zakończenie
zaśpiewały ,,sto lat” i degustowały urodzinowy tort. Impreza wszystkim bardzo się podobała.

Dzień Krzyżówek i łamigłówek.

W dniu 29.01. odbył się Dzień Krzyżówek i łamigłówek. Dzieci układały puzzle i uczyły się wytrwałości i umiejętności dopasowania poszczególnych elementów układanki.

Wigilia

W dniu 22 grudnia odbyła się Wigilia. Dzieci podzieliły się opłatkiem i zjadły obiad wigilijny.

Jasełka

W naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Mali aktorzy (dzieci) z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki, choć nie było publiczności.

Dzień Ryby

W dniu 18 grudnia odbył się Dzień Ryby. Dzieci dowiedziały się jakie są gatunki ryb oraz wysłuchały opowiadania o „Rybaku i złotej rybce” braci Grimm

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci kolorowały misia i opowiadały o swoich ulubionych misiach.

Dzień Kredki

W dniu 20 listopada odbył się Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię.

Konkurs Piosenki Patriotycznej : „O Mój rozmarynie rozwijaj się…”

W dniu 20.11.2020r. jak co roku odbył się konkurs piosenki patriotycznej w nieco innej formie niż dotychczas. Każda grupa zaśpiewała swoją wybraną piosenkę w swojej sali, w swoim przedszkolu. Przedszkole nr 141 : grupa „Misie ” wybrała piosenkę : „My Polacy”, grupa „Biedronki” – „Przybyli ułani”, grupa „Wiewiórki” – „Defilada”, grupa „Jeżyki” – „Legiony”. Przedszkole nr 16 : grupa „Pszczelarze”- „Polska to nasz dom” , Przedszkole nr 176 : grupa „Smerfy” – „Hymn Polski” , grupa „Jaś i Małgosia” – „Jestem Polakiem” , grupa „Kubuś Puchatek”- ” Nasz kraj taki piękny”, Przedszkole nr 73 grupa „Biedronki” – „Nasz kraj taki piękny”. Dziękujemy wszystkim za udział.

 

„Szkoła do hymnu” 

Dnia 10 listopada 2020 roku braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda z grup o godzinie 11:11 w postawie „na baczność” odśpiewała hymn narodowy.

Sprzątamy Polskę z SAVusiem

W dniu 18 września grupa „Wiewiórki” w ramach akcji „Sprzątamy Polskę z SAVusiem”

posprzątała plac przedszkolny.

 

Narodowy Dzień Sportu

W dniu 18 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Dzieci miały możliwość poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach sportowych.

Sprzątanie świata

W dniu 9 września w naszym przedszkolu dzieci uczyły się segregacji śmieci.

 

Kronika 2019/2020

Balik karnawałowy (18.02)

W dniu 18 luty w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Podczas baliku dzieci bawiły się przy muzyce i wykonywały zadania. Na baliku można było spotkać strażaków,policjantów, księżniczki, koty, pogromców smoków i super bohaterów.

Karmienie ptaków podczas zimy (24.01)

W dniu 24.01. dzieci z grupy „Misie” zbudowały karmniki dla ptaków oraz nauczyły się rozróżniać ptaki, które zimują.

Dzień Babci i Dzień Dziadka ( 14.01 i 15.01.20)

W dniu 14 stycznia i 15 stycznia zaprosiliśmy do naszego Przedszkola Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci zaśpiewały piosenki i wyrecytowały ślicznie wierszyki ,a następnie podarowały prezenty Babciom i Dziadkom.

Wycieczka Do Deli Parku (18.12.19)

W dniu 18 grudnia odbyła się wycieczka do Deli Parku w Trzebawiu. Tam odwiedziliśmy wioskę św. Mikołaja z Laponii, napisaliśmy list do św. Mikołaja i nauczyliśmy się zdobić lukrem pierniczki.

 

Wigilia Przedszkolna i Gwiazdor (16.12.19)

W dniu 16 grudnia odbyła się Wigilia Przedszkolna. Dzieci podzieliły się opłatkiem i zjadły barszcz wigilijny oraz rybkę z ziemniaczkami, kapustę z grzybkami jako drugie danie na obiad. Po obiadku wigilijnym odwiedził dzieci Gwiazdor i rozdał dzieciom prezenty. Podziękowaliśmy Gwiazdorowi piosenkami. Każda z grup zaśpiewała po jednej piosence.

Jasełka (10.12.19)

Dnia 10 grudnia w naszym Przedszkolu odbyły się Jasełka. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i pastorałki.

Wspólne czarowanie z magic Brozi show (28.11.19)

Dnia 28.11.19r. (czwartek) odwiedził nas Czarodziej Brozi.

Dzieci przecierały ze zdziwienia oczy , jak to możliwe, że parasolka włożona do metalowej tuby zmienia się w podarte szmatki, a podarta szmatka zmienia się w zeszytą chustę z której wyfruwają gołębie.

Konkurs piosenki patriotycznej (14.11.19)

W dniu 14.11.2019r. odbył się konkurs piosenki patriotycznej w

Przedszkolu nr 141. Udział w tym konkursie brały dzieci z grupy : „Misie”, „Biedronki”, „Wiewiórki”, „Jeżyki” z Przedszkola nr 141, grupa „Pszczelarze” z Przedszkola nr 16 i grupa „Orły” z Przedszkola nr 176. Każda z grup zaśpiewała piosenki patriotyczne.

„Szkoła do hymnu” (08.11.19)

8 listopada Przedszkole nr 16 oraz Przedszkole nr 141 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W związku z tym o godzinie 11:11 nasze Przedszkola zorganizowały wspólne śpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego.

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego we Wirach „Gładysiakowie”(07.11.2019r.) (Przedszkole nr 141)

07.11.19r. odbyła się wycieczka do Ogrodu Ekologicznego we Wirach.

Dzieci tam poznały cztery żywioły :ogień, wodę, wiatr, powietrze.

Szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Wiewiórki Julii” (06.11.2019r.)

W środę odbyło się szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologii prowadzone przez panią wolontariuszkę z Fundacji „Wiewiórki Julii”.

Pasowanie na przedszkolaka (24.10.19)(Przedszkole nr 141)

Dnia 24 października w Przedszkolu nr 141 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Akcja : Szkoła pamięta (25.10.19)(Zespół Przedszkoli nr 1)

„Pszczelarze”(Przedszkole nr 16) oraz „Wiewiórki” i „Jeżyki” (Przedszkole nr 141) udały się na cmentarz naramowicki przy ul. Jasna Rola w ramach akcji : „Szkoła pamięta”. Dzieci zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich.

Wielkość czcionki
Kontrast