9 stycznia 2020

Kronika

KRONIKA 2020/2021

„Szkoła do hymnu”

Dnia 10 listopada 2020 roku braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanym co roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda z grup o godzinie 11:11 w postawie „na baczność” odśpiewała wspólnie hymn narodowy.

Dzień Postaci z Bajek

W czwartek 5 listopada obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. W naszym przedszkolu pojawiły się królewny, wróżki, syrenki, rycerze, Indianie a nawet Muminki. Bawiąc się wesoło przypomnieliśmy sobie ulubione bajki i baśnie.
Przez chwilę mogliśmy być naszymi ukochanymi bajkowymi postaciami.

Dzień Pyry

28 października obchodziliśmy Dzień Pyry. Świetnie bawiliśmy się ziemniakami. Wiemy już, skąd one pochodzą  oraz poznaliśmy ich gwarowe nazwy z różnych regionów Polski. Podczas warsztatów plastycznych
” wyczarowaliśmy” śmieszne stworki-potworki.

Dzień Drzewa

W naszym przedszkolu dnia 20 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Wiemy już dla jakich zwierząt drzewa są domem i jak ważne są dla każdego z nas. Z radością zrobiliśmy też nasze grupowe drzewa.

Dzień Uśmiechu

1 października w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Było dużo zabawy, uśmiechu.. i nawet nasze drugie śniadanie się do nas uśmiechało!

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Było bardzo wesoło i kropkowo!

 

KRONIKA 2019/2020

Akcja : Szkoła pamięta (25.10.19)

„Pszczelarze”(Przedszkole nr 16) oraz „Wiewiórki” i „Jeżyki” (Przedszkole nr 141) udały się na cmentarz naramowicki przy ul. Jasna Rola w ramach akcji : „Szkoła pamięta”. Dzieci zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich.

Szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Wiewiórki Julii” (06.11.2019r.)

W środę odbyło się szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologii prowadzone przez panią wolontariuszkę z Fundacji „Wiewiórki Julii”.

Prawidłowe postępowanie z odpadami (07.11.19)

W czwartek 7 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się lekcja edukacyjna na temat prawidłowego postępowania z odpadami. Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadami pokazali nam jak i gdzie wyrzucać śmieci oraz co zrobić, aby było ich coraz mniej.

„Szkoła do hymnu” (08.11.19)

8 listopada Przedszkole nr 16 oraz Przedszkole nr 141 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W związku z tym o godzinie 11:11 nasze Przedszkola zorganizowały wspólne śpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego.

Konkurs piosenki patriotycznej (14.11.19)

W dniu 14.11.2019r. Pszczelarze wybrali się do Przedszkola nr 141 gdzie odbył się konkurs piosenki patriotycznej.

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego (26.11.19)

Dnia 26 listopada całe Przedszkole wybrało się na wycieczkę w ramach realizowanego planu rocznego „Cztery Żywioły” do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie w Wirach. Dzieci mogły doświadczyć każdego z żywiołów.

Wizyta Magika Brozi (28.11.19)

We wtorek mogliśmy obejrzeć magic show w wykonaniu Pana Zbigniewa Brzozowskiego. Dzięki niemu świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy tajniki iluzji. Było bardzo dużo śmiechu, ale i także zdziwienia „Jak to możliwe, że na naszym oczach zniknęły gołębie? I gdzie one się podziały”.

Mikołajki (06.12.19)

Jak co roku dzieci czekały na Mikołaja. Były bardzo grzeczne i cierpliwie nasłuchiwały czy ktoś wchodzi do przedszkola. Niestety nie udało nam się spotkać Mikołaja, ale zostawił dla Nas prezenty w szatni.

Wigilia i wizyta Gwiazdora (17.12.19)

Chociaż wigilia w przedszkolu jest trochę wcześniej niż w naszych domach to jest równie uroczysta. Po południu zjedliśmy uroczysty obiad i cierpliwie czekaliśmy na wizytę Gwiazdora. Całe szczęście szybko pojawił się w naszych salach!

Jasełka (16-17.12.19)

Każda grupa z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowała Jasełka. Dzieci bardzo się starały i pilnie uczyły,aby zachwycić wszystkich gości swoim przedstawieniem.

 

Dzień Babci i Dziadka (21.01-23.01.20)

Każda z grup przygotowywała się starannie, aby zachwycić Babcie i Dziadków swoimi występami. Było dużo śmiechu i radości oraz łez wzruszenia. Przygotowany przez Rodziców wspólny poczęstunek był miłym zakończeniem uroczystości. Serdecznie dziękujemy!

Balik Karnawałowy (17.02.20)

17 lutego odbył się balik na który wszystkie dzieci czekają cały rok. Zabawa była bardzo udana, śmiechom i tańcom nie było końca. Przez cały dzień dzieci mogły być kim tylko chciały.

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim (27.02.20)

Z ogromną przyjemnością dnia 27 lutego gościliśmy w Naszym Przedszkolu Pana Łukasza Wierzbickiego- znanego polskiego autora książek dla dzieci i młodzieży, podróżnika, redaktora i biografistę. Dzięki niemu mogliśmy się przenieść we wspaniały morski świat i poznać jego najnowszą książkę „Ocean to pikuś”.