9 stycznia 2020

Kronika

Kronika 2020/2021

Urodziny Dziadka Borodzieja

We wtorek 27 kwietnia 2021 obchodziliśmy urodziny Dziadka Borodzieja – patrona naszego przedszkola.
Wszystkie dzieci spotkały się w ogrodzie gdzie zaśpiewały hymn Przedszkola i wręczyły kartki
urodzinowe. Później rozwiązywały zagadki o pszczołach i obejrzały ,,Hotelik dla pszczół”. W dalszej
części dzieci siały nasionka w ogródku Borodzieja i do wyznaczonych doniczek. Na zakończenie
zaśpiewały ,,sto lat” i degustowały urodzinowy tort. Impreza wszystkim bardzo się podobała.

Dzień Krzyżówek i łamigłówek.

W dniu 29.01. odbył się Dzień Krzyżówek i łamigłówek. Dzieci układały puzzle i uczyły się wytrwałości i umiejętności dopasowania poszczególnych elementów układanki.

Wigilia

W dniu 22 grudnia odbyła się Wigilia. Dzieci podzieliły się opłatkiem i zjadły obiad wigilijny.

Jasełka

W naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Mali aktorzy (dzieci) z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki, choć nie było publiczności.

Dzień Ryby

W dniu 18 grudnia odbył się Dzień Ryby. Dzieci dowiedziały się jakie są gatunki ryb oraz wysłuchały opowiadania o „Rybaku i złotej rybce” braci Grimm

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci kolorowały misia i opowiadały o swoich ulubionych misiach.

Dzień Kredki

W dniu 20 listopada odbył się Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię.

Konkurs Piosenki Patriotycznej : „O Mój rozmarynie rozwijaj się…”

W dniu 20.11.2020r. jak co roku odbył się konkurs piosenki patriotycznej w nieco innej formie niż dotychczas. Każda grupa zaśpiewała swoją wybraną piosenkę w swojej sali, w swoim przedszkolu. Przedszkole nr 141 : grupa „Misie ” wybrała piosenkę : „My Polacy”, grupa „Biedronki” – „Przybyli ułani”, grupa „Wiewiórki” – „Defilada”, grupa „Jeżyki” – „Legiony”. Przedszkole nr 16 : grupa „Pszczelarze”- „Polska to nasz dom” , Przedszkole nr 176 : grupa „Smerfy” – „Hymn Polski” , grupa „Jaś i Małgosia” – „Jestem Polakiem” , grupa „Kubuś Puchatek”- ” Nasz kraj taki piękny”, Przedszkole nr 73 grupa „Biedronki” – „Nasz kraj taki piękny”. Dziękujemy wszystkim za udział.

 

„Szkoła do hymnu” 

Dnia 10 listopada 2020 roku braliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Każda z grup o godzinie 11:11 w postawie „na baczność” odśpiewała hymn narodowy.

Sprzątamy Polskę z SAVusiem

W dniu 18 września grupa „Wiewiórki” w ramach akcji „Sprzątamy Polskę z SAVusiem”

posprzątała plac przedszkolny.

 

Narodowy Dzień Sportu

W dniu 18 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Dzieci miały możliwość poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach sportowych.

Sprzątanie świata

W dniu 9 września w naszym przedszkolu dzieci uczyły się segregacji śmieci.

 

Kronika 2019/2020

Balik karnawałowy (18.02)

W dniu 18 luty w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Podczas baliku dzieci bawiły się przy muzyce i wykonywały zadania. Na baliku można było spotkać strażaków,policjantów, księżniczki, koty, pogromców smoków i super bohaterów.

Karmienie ptaków podczas zimy (24.01)

W dniu 24.01. dzieci z grupy „Misie” zbudowały karmniki dla ptaków oraz nauczyły się rozróżniać ptaki, które zimują.

Dzień Babci i Dzień Dziadka ( 14.01 i 15.01.20)

W dniu 14 stycznia i 15 stycznia zaprosiliśmy do naszego Przedszkola Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci zaśpiewały piosenki i wyrecytowały ślicznie wierszyki ,a następnie podarowały prezenty Babciom i Dziadkom.

Wycieczka Do Deli Parku (18.12.19)

W dniu 18 grudnia odbyła się wycieczka do Deli Parku w Trzebawiu. Tam odwiedziliśmy wioskę św. Mikołaja z Laponii, napisaliśmy list do św. Mikołaja i nauczyliśmy się zdobić lukrem pierniczki.

 

Wigilia Przedszkolna i Gwiazdor (16.12.19)

W dniu 16 grudnia odbyła się Wigilia Przedszkolna. Dzieci podzieliły się opłatkiem i zjadły barszcz wigilijny oraz rybkę z ziemniaczkami, kapustę z grzybkami jako drugie danie na obiad. Po obiadku wigilijnym odwiedził dzieci Gwiazdor i rozdał dzieciom prezenty. Podziękowaliśmy Gwiazdorowi piosenkami. Każda z grup zaśpiewała po jednej piosence.

Jasełka (10.12.19)

Dnia 10 grudnia w naszym Przedszkolu odbyły się Jasełka. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i pastorałki.

Wspólne czarowanie z magic Brozi show (28.11.19)

Dnia 28.11.19r. (czwartek) odwiedził nas Czarodziej Brozi.

Dzieci przecierały ze zdziwienia oczy , jak to możliwe, że parasolka włożona do metalowej tuby zmienia się w podarte szmatki, a podarta szmatka zmienia się w zeszytą chustę z której wyfruwają gołębie.

Konkurs piosenki patriotycznej (14.11.19)

W dniu 14.11.2019r. odbył się konkurs piosenki patriotycznej w

Przedszkolu nr 141. Udział w tym konkursie brały dzieci z grupy : „Misie”, „Biedronki”, „Wiewiórki”, „Jeżyki” z Przedszkola nr 141, grupa „Pszczelarze” z Przedszkola nr 16 i grupa „Orły” z Przedszkola nr 176. Każda z grup zaśpiewała piosenki patriotyczne.

„Szkoła do hymnu” (08.11.19)

8 listopada Przedszkole nr 16 oraz Przedszkole nr 141 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. W związku z tym o godzinie 11:11 nasze Przedszkola zorganizowały wspólne śpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego.

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego we Wirach „Gładysiakowie”(07.11.2019r.) (Przedszkole nr 141)

07.11.19r. odbyła się wycieczka do Ogrodu Ekologicznego we Wirach.

Dzieci tam poznały cztery żywioły :ogień, wodę, wiatr, powietrze.

Szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej prowadzone przez wolontariuszy z Fundacji „Wiewiórki Julii” (06.11.2019r.)

W środę odbyło się szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologii prowadzone przez panią wolontariuszkę z Fundacji „Wiewiórki Julii”.

Pasowanie na przedszkolaka (24.10.19)(Przedszkole nr 141)

Dnia 24 października w Przedszkolu nr 141 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Akcja : Szkoła pamięta (25.10.19)(Zespół Przedszkoli nr 1)

„Pszczelarze”(Przedszkole nr 16) oraz „Wiewiórki” i „Jeżyki” (Przedszkole nr 141) udały się na cmentarz naramowicki przy ul. Jasna Rola w ramach akcji : „Szkoła pamięta”. Dzieci zapaliły znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich.

Wielkość czcionki
Kontrast